העברת ניהול העסק שלך למישהו אחר – מציאת האדם הנכון שייקח את העסק שלך קדימה?

העברת ניהול העסק שלך למישהו אחר – מציאת האדם הנכון שייקח את העסק שלך קדימה?

 זאת לא שאלה מכשילה: האם היית מקים עסק עם הבת שלך?

בכתבה ששודרה לאחרונה ב- BBC, צוין כי בשנים האחרונות חל גידול דרמטי במספר העסקים המנוהלים ע”י אב ובתו. בכתבה הוצג סיפור מעורר השראה על ידי חברת Supreme Creations, היצרן הגדול ביותר בבריטניה של שקיות קניות העשויות מסיבים טבעיים. בוגרת בהצטיינות של אוניברסיטת אוקספורד הייתה צריכה להתחנן בפני בעל החברה – שבמקרה היה אביה – לתת לה להצטרף לעסק. בתחילה הוא סירב, כי הוא לא האמין כי שילוב של עסקים ומשפחה זה דבר נכון.

למרבה המזל, בהמשך הוא שינה את דעתו. זו הייתה יוזמה של הבת להציג עיצובי אופנה לתיקי הקניות, אסטרטגיה שהביאה לצמיחה דרמטית בהיקף המכירות. עכשיו, שהיא בת 28 ולאחר שהוכיחה לאביה את התרומה שלה לעסק ביותר מדרך אחת, היא מונתה לתפקיד מנכ”לית החברה.

לא בכל עסק משפחתי יש בן משפחה מבריק, בעל יכולת עסקית גבוהה, הבשל לקבל את השליטה על ניהול העסק. ב- BCMS אנו נפגשים לעיתים קרובות עם לקוחות המעוניינים למכור את החברה שלהם כי אין להם יורש או ממשיך דרך מתאים. בעסקים משפחתיים רבים, אנו מוצאים כי בני הדור השני או השלישי התחילו לפתח קריירה בתחום אחר ואינם מעוניינים או בעלי כשרון ויכולת להמשיך ולנהל בהצלחה את העסק שהקימו הוריהם.

זה נכון לא רק בעסקים משפחתיים. בעלי חברות בכל הגדלים ומכל המגזרים אומרים לנו לעתים קרובות כי יש להם צוות ניהולי מוכשר אך עדיין לא בשל לקחת אחריות מלאה. החוסר הנתפס בממשיכי דרך הוא לעיתים קרובות הגורם העיקרי מאחורי ההחלטה למכור חברה.

וזהו המקום שבו לרכישת החברה, על ידי גורם שאפתן ובעל יכולות, יכולה להיות השפעה עצומה על צמיחת העסק ועל האנשים שעובדים בו. לעתים קרובות קורה שמנהלים שעבדו עבורך שנים רבות פורסים כנפיים ומצמיחים את החברה שמכרת בסיוע של חברת אם גדולה יותר שיכולה לתמוך, לפתח ולתגמל כראוי צוות מוכשר.

אני זוכר את היטב מקרה של לקוח אחד, בעל חברה אותה מכרנו לפני מספר שנים. בעל החברה ידע שיש לו בחברה מנהלת מוכשרת ובעלת יכולות, אבל לא היה באפשרותו להציע לה מסלול התפתחות, והיא עדיין לא הייתה בשלה לקחת על עצמה אחריות כוללת. לאחר שהחברה נמכרה לחברה גלובלית גדולה היא החליטה להישאר והכישרון והמחויבות שלה זוהו באופן מיידי על ידי הבעלים החדשים. והיום? היא קודמה לתפקיד מנהלת הפיתוח העסקי הגלובלי של העסקים הבינלאומיים של החברה הרוכשת.

הנקודה שלי היא פשוטה: זיהוי ומציאת היורש וממשיך הדרך הנכון היא בעלת חשיבות עצומה לעתידו של העסק.  

ואולי היורש וממשיך הדרך נמצא כבר היום ברשימת מקבלי המשכורות בעסק שלך?